Pielęgnacja twarzy

Profilaktyka przeciwstarzeniowa

Peelingi kwasowe Medi Derma to najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze preparaty tego typu dostępne na rynku. Od lat doceniane i wykorzystywane przez lekarzy dermatologów, dziś dostępne również w najlepszych gabinetach kosmetycznych. Peelingi medyczne mają na celu kontrolowane złuszczanie naskórka i głębszych warstw skóry w celu wyeliminowania niedoskonałości takich jak blizny , zmarszczki, przebarwienia, plamy, łojotok, rozszerzone pory . Odpowiednio dobrana mieszanina związków chemicznych o określonym stężeniu penetruje skórę na wymaganej głębokości wpływając na poprawienie i uregulowanie funkcji skóry. Wpływ na przebudowę kolagenu i elastyny stanowiących podporę dla skóry co daje jej wyraźne odmłodzenie i zagęszczenie. Peelingi odpowiednich proporcjach i stężeniach stanowią doskonałą profilaktykę przeciwstarzeniową dla młodej skóry.

Mandelac - peeling migdałowy

Wyjątkową zaletą peelingu kwasem migdałowym jest brak pieczenia czy zaczerwienienia skóry przy równocze- snym wysokim stopniu eksfoliacji naskórka.

Wskazania:
» fotostarzenie się skóry
» zmarszczki i bruzdy
» przebarwienia pigmentacyjne
» trądzik pospolity
» łojotok skóry
» blizny potrądzikowe
» rozszerzone pory
» skóra naczyniowa

Efekty:

» zmniejszenie nierówności
» spłycenie zmarszczek
» rozjaśnienie kolorytu skóry
» ograniczenie łojotoku
» działanie antybakteryjne
» zmniejszenie błyszczenia się skóry
» rozszerzone pory
» skóra naczyniowa

Relix.C

Peeling złożony, usuwający warstwy naskórka na różnych poziomach. Intensywność jego działania dostoso- wuje się indywidualnie do rodzaju uszkodzeń skórnych. Ma działanie złuszczające poprzez zastosowanie w pierwszej fazie zabiegu kwasu glikolo- wego i salicylowego i stymulujące poprzez kwas retinolowy w drugiej fazie zabiegu. Dzięki działaniu trzech innych skład.: kwasu fitowego, kojowego i azelainowego, spełnia również blokadę endogenicznej syntezy melaniny, usuwając istniejące przebarwienia i zapobiegając powstawaniu nowych. Złuszczanie jest delikatne, a wygląd skóry tuż po zabiegu nie stanowi ograniczenia dla osób aktywnych zawodowo.

Wskazania:
» przebarwienia - hiperpigmentacja
» ostuda - melasma
» rozstępy
» zwiotczała skóra

Cosmelan – leczenie przebarwień

Cosmelan jest preparatem nowej generacji o silnym działaniu depigmentacyjnym. Kuracja umożliwia: skuteczne pozbycie się plam barwnikowych, przywraca skórze gładkość i blask, ma działanie liftingujące.Program terapii jest indywidualnie dopasowany do potrzeb pacjenta i fototypu skóry. Jak działa Cosmelan? Mechanizm działania jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie formacji melaniny.

Wsłaściwości:
jest to najskuteczniejsza kuracja wybielająca w porównaniu do terapii depigmentacyjnych dostępnych obecnie na rynku
- zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu
- nie posiada substancji o działaniu keratolicznym
- bardzo skuteczny w terapii przebarwień hormonalnych, zwłaszcza typu melasma, chloasma
- bardzo wyraźnie rozjaśnia małe i specyficzne plamy takie jak piegi, znamiona barwnikowe i przebarwienia posłoneczne
- może być wykonywany o każdej porze roku
- odpowiedni dla każdego fototypu i rodzaju skóry
- reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory
- stymuluje odnowę kolagenu
- posiada działanie liftingujące.

Rezultaty:
Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. W przypadku ciemnej skóry plamy znikają po 8 do 10 dniach. Osoby o jasnej karnacji oraz blondyni i szatyni o jasnych oczach - zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem. Stopień znikania plam. W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%!
Skóra po zabiegu
W trakcie 2 pierwszych dni po zabiegu i w przypadku cer bardzo wrażliwych, skóra może być bardzo zaczerwieniona. Jest to reakcja jak najbardziej normalna. Może być również obserwowane uczucie napięcia i pieczenia. Pacjent powinien stosować krem z wysokim filtrem słonecznym codziennie rano i przed wyjściem.

Lactipeel

Lactipeel to peeling chemiczny zawierający 90% kwasu mlekowego. Kwas mlekowy jest składnikiem otrzymywanym naturalnie, w procesie fermentacji mleka. W naturalny sposób podnosi nawilżenie skóry - przyciąga cząsteczki wody już obecne w skórze w kierunku jej powierzchni. Reguluje i poprawia naturalną barierę ochronną i funkcjonalną skóry. Ponadto zwiększa grubość skóry i stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych i elastynowych w skórze właściwej. Działa wybielająco, zwiększa równomierne rozproszenie ziaren melaniny. Odblokowuje zaskórniki i reguluje wydzielanie łoju.

Wskazania:
» przebarwienia
» fotostarzenie
» wiotkość skóry
» skóra przesuszona
» trądzik pospolity

Czas zabiegu ok.30 min.

Glikopeel

Kwas glikolowy - skaładnik peelingu, posiada silne właściwości złuszczające, zmniejsza grubość przerośniętej warstwy rogowej naskórka, eliminuje zaskórniki, zwiększa syntezę kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów (GAG), wzmaga przepuszczalność naskórka i dynamikę penetracji przez naskórek czynników depigmentacyjnych i witamin, poprawia kondycję skóry, przyczynia się do usuwania zmarszczek, łagodzi objawy trądziku - obkurczając pory, wspomaga usuwanie przebarwień.

Wskazania:
» starzenie się skóry
» zaburzenia pigmentacji, przebarwienia
» zmarszczki, blizny, ślady potrądzikowe
» zmiany wywołane przez czynniki środowiskowe
» Zaskórniki, rozszerzone pory

Czas zabiegu ok.30 min.